KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15758098
nr 1575 8098
Veikko Kallinen
(1935-2023), Finland
Porträtt. Signerad, blandteknik, daterad -66. Bladets mått: 38x27cm, oramat löst blad
Veikko Kallinen, finländsk bildkonstnär född 1935, död 2023.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:36:45
Veikko Kallinen
Läs mer om Veikko Kallinen